31 Ocak 2012 Salı

Karın fotoğrafı uzaktan hoş gelir


İstanbul gibi bir yerde oturuyorsanız karı sevmeniz için işsiz güçsüz, manzarası güzel bir evde oturuyor olmanız gerekmekte. Çalışıyorsanız, illallah edersiniz, hatta nefretle anarsınız. Hergün bir yerlere koşturan benim gibiler için karlı günler çok zor. Güzide şehrimiz son 30 küsür yılın en soğuk günlerini yaşıyormuş. Daha soğuk yer de gördüm ama İstanbul bu sene biraz fazla abarttı karı. Temennimiz bir an evvel durması.

Karı sadece benim gibiler değil, yeşil çimleri gerektiği kadar yeşil göremeyen futbolcular da sevmez. Sağolsun hakemlerimiz yoğun fikstürün de etkisiyle maçları tehir etmek yerine en ağır şartlarda bile karşılaşmaları oynatıyor. Hele ki zeminleri artık çimden bile sayılamayacak hale gelen Bank Asya 1. Lig ekipleri çatur çatır maçlara çıkıyor. İkinci ve üçüncü lig kulüplerini düşünemiyorum bile ne şartlarla maçlarını oynuyorlar.

Salı (yani dün, belki bugün ben bu postu belirsiz bi saatte atıyorum) oynanması gereken Parma-Juventus maçı Çarşamba gününe tehir edilmiş. Hani başlıkta dedik ya karın fotoğrafı uzaktan hoş gelir; Ennio Tardini de beyazlar için de hoş olmuş.

Hiç yorum yok: